Časté otázky

PREČO JE DOBRÉ DOPRIAŤ TELU PRAVIDELNÚ OČISTU?

Každý sa občas potrebuje na chvíľku zastaviť a obnoviť svoju vnútornú rovnováhu. Každodenný stres, rodinné povinnosti a nedostatok času nás často vedú k nevhodnyý návykom, či už tým stravovacím (obedy v zhone, konzumácia instatných potravín, nepravidelné stravovanie,…) alebo všeobecným (málo pohybu, dlhodobý spánkový deficit,…). UGO Očista je príležitosť, ako sa týchto nevhodných návykov zbaviť a vykročiť smerom k zdravšiemu životnému štýlu.

Počas Očisty si nájdite deväť dní, kedy budete čas venovať len sebe a viac sa sústredíte na to, čo vám vaše telo a myseľ radia. Doprajete si jednoducho takú „dovolenku“. A to od všetkého, čo vás viac zaťažuje ako vyživuje. Či už príliš často pijete kávu, alkohol alebo nedokážete z hlavy pustiť pracovné povinnosti ani doma.

Či sa pokúšate zbaviť sa niektorých každodenných zlozvykov alebo jednoducho chcete začať žiť zdravšie, UGO Očista môže byť skvelým štartovacím bodom. Pretože zdravý životný štýl vám prinesie viac energie na partnerský život, na vaše deti či jasnejšiu myseľ na vymýšľanie nových projektov.

S Očistou si urobíte čas pre seba.

PREČO ŠŤAVY?

V nepasterizovaných stopercentných zeleninových a ovocných šťavách zostáva zachovaná väčšina dôležitých živín. Výživné látky sa zo šťavy dostávajú k bunkám veľmi rýchlo (cca do 15 minút). Vaše telo tak dostane poriadnu dávku zdraviu prospešných látok a pritom nemusí vyčerpať energiu na spracovanie ťažko stráviteľných jedál.

ČO JE VÝLUH ZO ŽIHĽAVY?

Okrem štiav zo zeleniny a ovocia je tento rok v zložení niektorých štiav tiež výluh zo žihľavy, ktorý podporuje prirodzenú očistu organizmu. Zároveň pomáha pri únave a vyčerpanosti, ktorú môžete pociťovať počas troch dní na šťavách.

Patrí k našim tradičným bylinám, ktoré sa odpradávna používajú na podporu čistenia krvi a pri očistách.

Žihľava obsahuje veľa zdraviu prospešných látok, ako je chlorofyl, betakarotén, železo, vitamín c, vápnik, horčík a ďalšie.

PREČO ČISTIACI ČAJ LEROS?

Leros Natur Detox čistiaci čaj s vilkakorou je doplnok stravy, ktorý podporí účinok odľahčeného jedálnička. Vilkakora (Uncaria tomentosa) je rastlina, ktorá pochádza z amazonských pralesov. Spoločne so žihľavovou vňaťou prispieva k správnej funkcii imunitného systému. Ďalšie bylinné zložky v čaji podporujú trávenie (púpava lekárska, mäta pieporná, škorica) a vylučovanie (žihľava, vres).

ČO MI UGO OČISTA PRINESIE?

AKÉ ALERGÉNY UGO BALÍČEK OBSAHUJE?

 Z alergénov, ktoré ukladá zákon deklarovať, neobsahuje žiadny. Nižšie nájdete zoznam všetkých ingrediencií pre prípad inej potravinovej alergie.

 Šťavy obsahujú tieto ingrediencie: baby špenát, banán, biele hrozno, citrón, červená repa, červená kapusta, jablko, kapusta, kurkuma, mango, mäta, mrkva, uhorka, petržlen, polníček, pomaranč, zázvor, žihľavový výluh

Pokiaľ máte na niektorú z týchto potravín alergiu, môžete samozrejme šťavu, v ktorej sa nachádza, vynechať a nahradiť ju napríklad čajom alebo vodou. Upozorňujeme ale, že niektoré ingrediencie sa v šťavách opakujú.

AKO SA BUDEM PRI SAMOTNEJ UGO OČISTE CÍTIŤ?

 Ako UGO Očistu budete prežívať vy osobne, je samozrejme veľmi individuálne. Záleží na tom, v akom stave sa váš organizmus práve nachádza a či ste dodržali "čisté dni" pred samotnou UGO Očistou. Pokiaľ máte veľa „nevyneseného odpadu”, nebude to zrejme také jednoduché hneď na prvýkrát. Tak ako sa po športe niekedy cítite unavený alebo vás bolia nohy, aj Očista vás môže trochu vyčerpať.

AKO SA BUDEM PRI UGO OČISTE CÍTIŤ?

Každý znáša zmenu jedálnička a návykov inak, preto sa môže stať, že nebudete počas Očisty úplne fit. Tu je pár rád, ako riešiť najbežnejšie nepríjemné prejavy. A mimochodom, tieto rady sa budú hodiť aj v čase, keď práve neprechádzate UGO Očistou ;)

ČO KEĎ BUDEM MAŤ HLAD?

Dajte si pohár čistej vody, prípadne čerstvú šťavu navyše. Pokiaľ je už večer, choďte skoro spať, vášmu telu to iba prospeje. Málokto z nás zažil naozajstný hlad a ani tri dni plné ovocných a zeleninových štiav nám túto skúsenosť vlastne nedoprajú. Je to však nová skúsenosť nesiahnuť kedykoľvek sa nám zachce len tak z nudy po niečom na jedenie. Berte teda UGO Očistu aj ako prekonávanie vašich návykov a pohodlia.

MÔŽEM PRI UGO OČISTE PIŤ NIEČO INÉ AKO ŠŤAVY?

Súčasťou UGO Očisty sú tri dni, kedy by ste nemali jesť žiadne pevné jedlo a mali by ste piť iba zeleninové a ovocné šťavy. Dopĺňajte iba vodou a nesladenými bylinkovými čajmi. Pokiaľ budete cítiť, že je pre vás vyradenie pevného jedla nezvládnuteľné, tak siahnite po týchto potravinách: zelenina, ovocie, mandle, orechy, semienka, celozrnná ryža, zeleninový vývar, alebo doporučené polievky pre čisté dni.

Počas celých deviatich dní by ste sa ale mali kompletne vyhýbať káve, alkoholu, bielemu cukru, pečivu a mliečnym výrobkom.

MÔŽEM PRI UGO OČISTE ŠPORTOVAŤ?

Počas UGO Očisty a hlavne 3 dní na šťavách si zorganizujte čas tak, aby ste mali čo najmenej aktivít a mohli sa naplno venovať sebe. Každý sa samozrejme musí zariadiť podľa svojich možností a okolností. Môžete sa inšpirovať, čo všetko odporúčame na 3 dni maximálne obmedziť: aeróbny a tréningový šport (intenzívny beh alebo jazda na bicykli, posilňovanie, box…), dlhé služobné cesty, psychicky náročné a dlhé stretnutia, extrémne konfliktné prostredie, málo spánku, televízia, noviny, Facebook, návštevy a stretnutia s ľuďmi, ktoré vám nie sú príliš príjemné apod.

MÔŽEM PRERUŠIŤ UŽÍVANIE LIEKOV POČAS OČISTY?

NIE. UGO Očista nie je liečebný proces ani nenahrádza lekársku starostlivosť. Pokiaľ užívate akékoľvek lieky, poraďte sa pred začiatkom Očisty so svojím lekárom.

Z ČOHO SÚ ŠŤAVY PRESNE ZLOŽENÉ?

Trojdenné menu na šťavách obsahuje premyslené funkčné kombinácie ovocia, zeleniny a bylín. Celkovo dvadsiatku surovín, z ktorých sú šťavy pre UGO Očistu vyrobené a nájdete v nich ovocie, zeleninu, bylinky a korenie. Šťavy sú väčšinou odšťavené (neobsahujú dužinu), niektoré sú navyše doplnené o rozmixované suroviny, takže sú sýtejšie a hustejšie. Všetky šťavy sú paskalizované, to znamená, že boli ošetrené vysokým tlakom, aby sme v nich zachovali maximum živín, ale pritom vám vydržali v chladničke počas celej Očisty, prípadne aj niekoľko týždňov po nej.

Šťavy obsahujú konkrétne: baby špenát, banán, biele hrozno, citrón, červenú repu, červenú kapustu, chilli, jablko, kel, žihľavový výluh, kurkumu, mango, mätu, mrkvu, uhorku, petržlen, polníček, pomaranč, špenát a zázvor.

AKÁ JE ENERGETICKÁ HODNOTA JEDNOTLIVÝCH ŠTIAV?

Presné energetické hodnoty jednotlivých štiav nájdete vždy na obale fľaštičky. Celkovo má celodenná dávka štiav 5315 - 5940 kJ/1250 - 1398 kcal (záleží na jednotlivých dňoch).

PREČO SÚ ŠŤAVY BALENÉ VO FLAŠTIČKÁCH? NIE SÚ ČERSTVÉ? JE TO DŽÚS?

Všetky šťavy v UGO Očiste sú paskalizované. To znamená, že sme 100 % čerstvú šťavu ošetrili vysokým tlakom, ktorý v nej zničil baktérie spôsobujúce rýchle kvasenie. Paskalizácia ale zachová naprostú väčšinu výživných látok, šťava chutí ako čerstvá, ale v chladničke vydrží v pohode počas celej UGO Očisty. Vy si tak nemusíte preberať každý deň čerstvé šťavy, pokiaľ sa vám to nehodí.

MÔŽEM S UGO OČISTOU ZAČAŤ KEDYKOĹVEK, ALEBO LEN VE STANOVENÉ DNI?

Aby ste mali zaistenú podporu od nás a od nutričnej poradne počas celého programu, je potrebné, aby ste dodržali termín, na ktorý ste sa prihlásili a šťavy si vyzdvihli buď každý deň alebo si ich všetky prebrali naraz v prvý deň vášho termínu.

Samozrejme, pokiaľ nechcete využívať nutričnú poradňu, mobilnú aplikáciu ani podporu UGO, šťavy si vyzdvihnite vo vami zvolenom termíne a začať môžete kedykoľvek. Limitom je vám len expiračná doba vašich štiav.

MÔŽEM SI VIZDVYHNÚŤ VŠETKY ŠŤAVY NARAZ?

Áno, pokiaľ si vyberiete víkendový termín (piatok - nedeľa), potom si šťavy na celé tri dni vyzdvihnete naraz počas piatka. V ostatných termínoch si preberáte očistnú dávku postupne každý deň ako doposiaľ.

UPOZORNENIE

Uvedené odporúčania neslúžia ako liečba a v žiadnom prípade nenahradzujú lekársku starostlivosť! Pokiaľ užívate lieky alebo trpíte vážnym ochorením, poraďte sa s lekárom, či je pre vás očista vhodná. UGO Očista nie je vhodná ako dlhodobá redukčná diéta. Pokiaľ potrebujete redukovať váhu, je dôležitá celková zmena životného štýlu. UGO Očista tiež nie je vhodná pre tehotné alebo dojčiace ženy.

 

Poučenie v programe UGO Očista

Zloženie UGO Očisty

Prijímame platobné karty

UGO Očista - preverené odborníkmi

Wellnesia - zdraví nás baví

GoPay
Podľa zákona o používaní ERP je predávajúci povinný vyhotoviť pokladničný doklad k prijatej tržbe v elektronickej registračnej pokladnici, ktorý sa zároveň zaeviduje v systéme e-kasa. V prípade, ak predávajúci nemôže z dôvodu prekročenia hraničnej doby odozvy zaevidovať prijatú tržbu v systéme e-kasa, je povinný uložiť dátovú správu v on-line registračnej pokladnici a zaslať ju do systému e-kasa najneskôr do 48 hodín od prvého pokusu o jej zaslanie.